Startujemy!
 
Jesteśmy już oficjalnie dostępni w sieci pod adresem: www.posadzmylas.pl oraz www.lastlenowy.pl gdzie będziemy publikować banery reklamodawców, którzy wezmą udział w projekcie tworzenia polskiego lasu tlenowego.
 
Tak to się zaczęło...
 
Na początku był pomysł, aby zrobić coś co realnie pomoże przyrodzie i środowisku, w którym żyjemy. Takie realne, racjonalne działanie, a nie jedynie puste słowa.
 
Pomysł + duch przedsiębiorczości + realne działanie = posadzmylas.pl
 
Tak powstał pomysł na stworzenie nietypowej akcji marketingowej.
Nietypowej, bo promujemy ekoracjonalne, ekopozytywne i ekorealne postawy. U nas nie kupisz eko-dyplomu bez pokrycia.
 
Za to każdy zakupiony baner na naszej stronie to realne działanie, to posadzone drzewa, które sami posadzimy to prawdziwe wsparcie dla środowiska, to pomoc pszczołom, to edukacja, to wsparcie polskich rolników. To wszystko zrobimy tylko z Waszą pomocą.
 
Działamy realnie i promujemy realne działania, które pociągają za sobą pozytywne skutki dla środowiska, a reklama i promocja firm, które nam w tym pomagają są środkiem do osiągnięcia tego celu.
 
Działamy realnie...
 
Nasz projekt podzieliliśmy na kilka etapów, o których w ogromnym skrócie możecie przeczytać >> TU<<

 

Skupmy się na I etapie. To jest bardzo ważny etap, który ma dać nam wiatr w żagle i pozwolić na rozwinięcie skrzydeł, bo głowy pękają od pomysłów. Jest wiele do zrobienia na tym gruncie. Dosłownie i w przenośni ;)

 

W pierwszym etapie posadzimy 1000 drzew. Taki nasz las tlenowy, który będzie pochłaniał ogromne ilości dwutlenku węgla, a jednocześnie produkował ok 10 razy więcej tlenu niż przeciętne drzewo liściaste, da pożywienie pszczołom, a w końcu na przestrzeni około 20 lat da ok 4 razy więcej drewna niż nasze rodzime lasy, a co najważniejsze będzie odrastał. Dzięki temu zachowamy wiele drzew w naszych polskich lasach. Zagospodarujemy ziemie, które stoją odłogiem.

Nasz las nie będzie inwazyjny. Sam się nie będzie rozsiewał i dzięki temu nie zagraża ekosystemowi.

 

Polska jest 6 największym producentem mebli na świecie i 3 największym eksporterem mebli na świecie. 

Drewno w znacznym stopniu napędza naszą gospodarkę i daje zatrudnienie. 

Rozumiemy to, jednak nie możemy pozostać bierni. Zacznijmy "produkować" lasy dla celów przemysłowych. 

Dzięki temu zachowamy nasze lasy i ograniczymy wycinkę.

Każdy, kto zechce nam pomóc otrzyma reklamę na naszej stronie w postaci baneru z logo/nazwą firmy i odnośnikiem do swojej strony internetowej. Taki baner będzie widoczny minimum 10 lat. Baner dostępny jest już od kwoty jednorazowej wpłaty 200zł.

 

Liczba banerów na stronie jest ograniczona. Sprawdź >>TU<<

 

Po zamknięciu pierwszego etapu będziemy mogli ruszyć z drugim etapem, który zakłada posadzenie 10 000 drzew i pozwoli ruszyć z projektem naukowym, który pozwoli nam przygotować sadzonkę polskiej odmiany drzewa szybkorosnącego, odpornego na warunki atmosferyczne i szkodniki. Drzewa które będzie można sadzić na nieużytkach i które zapoczątkuje "produkcję" lasów dla celów przemysłowych. Skorzysta na tym przede wszystkim przyroda lecz nie tylko.

W drugim etapie zaprosimy rolników do współpracy. Zachęcimy ich do udziału w tworzeniu lasów na swoich ziemiach, na których od dłuższego czasu nic nie jest uprawiane. 

Mamy konkretny plan działania na tej płaszczyźnie. Zyskają rolnicy i zyska przyroda. 

 

II etap to również szkolenia, warsztaty dla dorosłych i dzieci oraz ciekawe pomysły medialne. Mamy wiele pomysłów do zrealizowania.

 

Możemy zdradzić jedynie, że nie będziemy skupiać się jedynie na drzewach :)

 

O wszystkich działaniach będziemy Was informować na bieżąco. Śledźcie naszą stronę!

 

 

 

Już jesteśmy dostępni w sieci!

14 lutego 2020

Moja firma

Zrobione w WebWave CMS

Skontaktuj się z nami

kontakt@posadzmylas.pl

kontakt@lastlenowy.pl

Infolinia:  już wkrótce!

Zostań patronem medialnym projektu!

Jeżeli chcesz zostać patronem medialnym projektu, wspierać nas i wspólnie z nami cieszyć się z rosnącego lasu, zapraszamy do kontaktu:

media@posadzmylas.pl

Partnerami projektu są:

(To tu zamieścimy loga kluczowych partnerów naszego projektu.) Chcesz zostać partnerem? Sprawdź